FAO-ს სასწავლო ვიზიტის ფარგლებში, ტაჯიკეთის მთავრობის დელეგაცია საქსტატში იმყოფება
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურში სასწავლო ვიზიტით ტაჯიკეთის სოფლის მეურნეობის სამინისტროსა და სტატისტიკის სააგენტოს თანამშრომლები იმყოფებიან.
სასწავლო ვიზიტის ფარგლებში ტაჯიკი კოლეგები შეხვედრებს გამართავენ სტატისტიკის ეროვნული სამსახურისა და გარემოსა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს წარმომადგენლებთან. ვიზიტის მთავარი მიზანია სოფლის მეურნეობაში რეფორმების, სხვადასხვა მიზნობრივი პროგრამების განხორციელების შესახებ გამოცდილების გაზიარება და საუკეთესო აგრო-პრაქტიკების გაცნობა.
ორი დღის განმავლობაში საქსტატში გამართულ შეხვედრებზე ქართველი კოლეგები სტუმრებს გაუზიარებენ სოფლის მეურნეობის სტატისტიკის წარმოების, შერჩევის, მონაცემების შეგროვების, მონაცემთა დამუშავებისა და ანალიზის პრაქტიკას.
სასწავლო ტური FAO-ს პროექტის ნაწილია, რომელიც, სახელმწიფო ინსტიტუციების გაძლიერებით, ტაჯიკეთში, სოფლად ცხოვრების დონის ამაღლებას და სასურსათო უსაფრთხოების გაუმჯობესებას ითვალისწინებს.

The Visit of the Delegation of the Government of Tajikistan at Geostat in the Framework of FAO Study Tour
Date: 22 March 2018
Geostat hosts the study visit of the staff members of the Ministry of Agriculture of the Republic of Tajikistan and the Statistical Agency under President of the Republic of Tajikistan.
Within the study visit, the colleagues from Tajikistan will meet the representatives of the National Statistics Office and the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia. The main objective of the visit is to share experience on agricultural reforms, implementation of different targeted programs and the best agro-practices.
Georgian colleagues will share the practice of agricultural statistics production, sampling, data collection, data proceeding and analysis during the meeting.
The study visit is the part of the FAO project that aims to improve the level of living condition in rural areas and the food safety by means of strengthening state institutions.