თარიღი: 29 ნოემბერი 2018
დღეს საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელმა დირექტორმა გოგიტა თოდრაძემ საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში შეხვედრა გამართა. შეხვედრას ბიზნეს ასოციაციის წევრი კომპანიების წარმომადგენლები, ასოციაციის პრეზიდენტი ირაკლი ასლანიშვილი და ბიზნეს ომბუდსმენი ირაკლი ლექვინაძე ესწრებოდნენ.
გოგიტა თოდრაძემ მონაწილეებს პრეზენტაციის სახით ქვეყანაში სტატისტიკის სისტემის განვითარების ძირითადი მიმართულებები, ბოლო პერიოდში საქსტატში განხორციელებული ცვლილებები და სამომავლო გეგმები გააცნო. შეხვედრაზე მხარეებმა ასევე ისაუბრეს ოფიციალური სტატისტიკის წარმოების პროცესში ბიზნესის საჭიროებებზე და ხაზი გაუსვეს საქსტატსა და ბიზნეს წრეებს შორის თანამშრომლობის აუცილებლობას.
საქსტატის აღმასრულებელმა დირექტორმა შეხვედრის მნიშვნელობაზეც ისაუბრა და მას საინტერესო და ნაყოფიერი უწოდა. მისი თქმით, მსგავსი სახის შეხვედრები ხელს უწყობს ბიზნეს წრეებში საქსტატის და უწყების მიერ დანერგილი სიახლეების შესახებ ცნობიერების გაზრდას. გოგიტა თოდრაძის განცხადებით, შეხვედრები ბიზნესთან მომავალშიც გაგრძელდება.

Date: 29 November 2018
Today Mr.Gogita Todradze, Executive Director of the National Statistics Office of Georgia held a meeting at the Business Association of Georgia. The meeting was attended by the representatives of business association member companies, President of Business Association Mr. Irakli Aslanishvili and Business Ombudsman Mr. Irakli Lekvinadze.
Mr. Gogita Todradze introduced the main directions of development in statistical system of recent changes in Geostat and future plans. At the meeting, the sides also talked about business needs in the process of official statistics and stressed the necessity of cooperation between Geostat and business circles.
Executive Director of Geostat stressed the importance of meeting and referred to its fruitfulness. According to him, such kind of meetings promotes awareness on the innovations introduced by the Geostat and the Agency in business circles. According to Mr. Gogita Todradze, the meetings with business will continue in the future.