კონფერენცია მოსახლეობის აღწერის შესახებ
თბილისში ,,ეკონომიკური ინტერგაციისა და ევროკავშირის პოლიტიკასთან დაახლოების“ პლატფორმა 2-ის ფარგლებში, მოსახლების აღწერის შესახებ აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების ექსპერტების სამუშაო ჯგუფის რიგით მერვე შეხვედრა მიმდინარეობს.
ორდღიანი შეხვედრა საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელმა დირექტორმა, გოგიტა თოდრაძემ გახსნა და მონაწილეებს სიტყვით მიმართა. მისი განცხადებით, მიმდინარე შეხვედრის მთავარი მიზანია აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების სტატისტიკური სამსახურების  დახმარება 2020 წლის რაუნდის მოსახლეობის აღწერების  დაგეგმვისა და განხორციელების საკითხში, მონაწილეებს შორის ინფორმაციის, გამოცდილებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარების გზით.
სასტუმრო ,,რედისონში“ მიმდინარე შეხვედრაში საქსტატის თანამშრომლების გარდა მონაწილეობენ ევროსტატის და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების სტატისტიკური სამსახურების წარმომადგენლები.

Conference on Population Census
In Tbilisi, the “Eighth meeting of the Eastern partnership’s Expert working Group on Statistics” is held under the Platform 2 - Economic Integration and Convergence with EU Policies.
Mr. Gogita Todradze, Executive Director of National Statistics Office of Georgia has opened 2-day meeting and addressed the participants. According to him, the main purpose of the meeting is to support the National Statistical Offices of the Eastern Partnership Countries in planning and conducting 2020 Population Census rounds by sharing information, experience and best practices.
Besides Geostat Staff, the representatives of Eurostat and the Eastern Partnership Countries participate in the meeting at Radisson blu Hotel.