საქსტატი სოფლის მეურნეობის სტატისტიკის ახალ საერთაშორისო პროექტში ერთვება
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახური სოფლის მეურნეობის სტატისტიკის ახალ საერთაშორისო პროექტში მონაწილეობს, რომელიც გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) მიერ ხორციელდება და „50 X 2030 ინიციატივის სახელწოდებითაა ცნობილი.
ახალი პროექტის მიზანია სოფლის მეურნეობის სექტორის განვითარების მხარდაჭერა, მასთან დაკავშირებული სტატისტიკური მონაცემების ხარისხის გაუმჯობესება და გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნების (SDG) საბაზისო ინდიკატორების წარმოების ხელშეწყობა.
პროექტის განხორციელებაში, გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) გარდა, მსოფლიო ბანკი (WB) და სოფლის მეურნეობის განვითარების საერთაშორისო ფონდი (IFAD) მონაწილეობს.
პროექტის ფარგლებში საქსტატის მიერ დაგეგმილია სპეციალური გამოკვლევის ჩატარება, რომლის საველე სამუშაოების განსახორციელებლად საქსტატს გადმოეცა საჭირო კომპიუტერული ტექნიკა და პლანშეტები.

Geostat is involved in a new international project on agricultural statistics
The National Statistics Office of Georgia participates in a new international project on agricultural statistics, known as the "50 X 2030 Initiative", implemented by the Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO).
The new project aims to support the development of the agricultural sector, improve the quality of related statistical data and facilitate the production of baseline indicators for the United Nations Sustainable Development Goals (SDGs).
In addition to the Food and Agriculture Organization (FAO), the World Bank (WB) and the International Fund for Agricultural Development (IFAD) are participating in the project.
Within the framework of the project, Geostat plans to conduct a special survey. For the field work activities, Geostat has been provided with the necessary computer equipment and tablets.