თარიღი: 10 ნოემბერი 2022
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულმა სამსახურმა მსოფლიო ბანკის ექსპერტთა მისიას უმასპინძლა. სამუშაო შეხვედრა სიღარიბის მაჩვენებლების წარმოებასთან დაკავშირებულ საკითხებს და ამ მიმართულებით სამომავლო გეგმებს დაეთმო. შეხვედრას საქსტატის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილე პაატა შავიშვილი და სოციალური სტატისტიკის დეპარტამენტის უფროსი ვასილ წაქაძე ესწრებოდნენ.
მსოფლიო ბანკის ექსპერტებმა საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის წარმომადგენლებს სხვადასხვა უწყებებთან თანამშრომლობის ფარგლებში მიმდინარე და დაგეგმილი პროექტები და სამომავლო გეგმები გააცნეს.
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახური აქტიურად აგრძელებს თანამშრომლობას მსოფლიო ბანკთან ცხოვრების დონის სტატისტიკის განვითარებასთან დაკავშირებულ საკითხებზე და მსგავსი შეხვედრები მომავალშიც გაგრძელდება.

Visit of the Representatives of the World Bank to Geostat
National Statistics Office of Georgia hosted the expert mission of the World Bank. The meeting was dedicated to the issues related to production of poverty indicators and future plans. The meeting was attended by Mr. Paata Shavishvili, Deputy Executive Director of Geostat, and Mr. Vasil Tsakadze, the Head of the Social Statistics Department.
The World Bank experts introduced to the representatives of National Statistics Office of Georgia the current and planned projects and future plans within the framework of cooperation with various agencies.
The National Statistical Office of Georgia continues active cooperation with the World Bank on the issues related to the development of living conditions statistics, and similar meetings will be conducted in the future.