გოგიტა თოდრაძემ თსუ-ს სტუდენტებთან საჯარო ლექცია ჩაატარა
დღეს საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელმა დირექტორმა გოგიტა თოდრაძემ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტზე საჯარო ლექცია ჩაატარა თემაზე: „საქართველოს სტატისტიკის სისტემის განვითარების ძირითადი მიმართულებები: არსებული მდგომარეობა და სამომავლო გეგმები“. შეხვედრას ფაკულტეტის სტუდენტები ესწრებოდნენ.
გოგიტა თოდრაძემ მონაწილეებს პრეზენტაციის სახით ქვეყანაში სტატისტიკის სისტემის განვითარების ძირითადი მიმართულებები, ბოლო პერიოდში საქსტატში განხორციელებული ცვლილებები და სამომავლო გეგმები გააცნო.
პრეზენტაციის შემდეგ შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა. სტუდენტებმა მათთვის საინტერესო საკითხებზე დეტალური ინფორმაცია მიიღეს.

Mr. Gogita Todradze Conducted a Public Lecture for the TSU Students
Today, Mr. Gogita Todradze, Executive Director of the National Statistics Office of Georgia held a public lecture on "Main Directions of Georgian Statistics System Development: Current Condition and Future Plans “for the Faculty of Economics and Business of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. The lecture was attended by the students of the faculty.
During the meeting, Mr. Gogita Todradze presented to the participants the main directions of the development of the statistics system in the country, the recent changes in Statistics and future plans.
The presentation, the meeting was followed by a question-and-answer session, where the students received detailed information about the issues, they were interested in.