თარიღი: 15 აპრილი 2024
საქართელოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურსა და სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმს საქსტატის აღმასრულებელმა დირექტორმა გოგიტა თოდრაძემ და უნივერსიტეტის რექტორმა მაკა ბერიძემ მოაწერეს ხელი.
გაფორმებული მემორანდუმი მიზნად ისახავს, სამეცნიერო და საერთაშორისო თანამშრომლობის განვითარების მიზნით, ერთობლივი თემატური კონფერენციების, საჯარო ლექციების და სხვადასხვა ღონისძიებების ორგანიზებას, სტუდენტთა სამუშაო პრაქტიკის გავლას, ინფორმაციის გაცვლას, მეთოდურ დახმარებას, ექსპერტულ კონსულტაციებს და სხვა.
მხარეების განცხადებით, მნიშვნელოვანია მსგავსი სახის მემორანდუმების გაფორმება, რადგან ის ხელს შეუწყობს სტუდენტების მაღალკვალიფიციურ სპეციალისტებად ჩამოყალიბების პროცესს. მემორანდუმი სტუდენტებისთვის კარგი საშუალებაა, პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გაუმჯობესებისათვის.

A memorandum was signed between Geostat and Samtskhe-Javakheti State University
A memorandum of cooperation was signed between the National Statistics Office of Georgia and  Samtskhe-Javakheti State University.
The memorandum was signed by Mr. Gogita Todradze, the Executive Director of Geostat and Ms. Maka Beridze, the rector of the university.
The objective of this memorandum is to foster scientific and international collaboration through the organization of joint thematic conferences, public lectures, and various events, along with the exchange of information, methodical assistance, and expert consultations etc.
As parties highlighted, such agreements are crucial as they contribute to forming the students into highly qualified professionals and enhance their practical skills.