საქსტატმა ევროპული სკოლის მოსწავლეებს უმასპინძლა
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულმა სამსახურმა, ევროპული სკოლის დამამთავრებელი კლასის მოსწავლეებს უმასპინძლა.
საქსტატის აღმასრულებელმა დირექტორმა გოგიტა თოდრაძემ მოსწავლეებს მიაწოდა ინფორმაცია  პორტალის შესახებ და მათთან ერთად შემეცნებითი ქვიზები შეავსო. მოსწავლეებს განსაკუთრებით მოზარდებზე ორიენტირებული პორტალი მოეწონათ, რომელიც 13-დან 19 წლის ასაკის ახალგაზრდებზეა მორგებული. პორტალის ამ ნაწილში წარმოდგენილია საინტერესო ინფორმაცია საქართველოს შესახებ. მოზარდები ასევე გაეცნენ სახალისო სტატისტიკურ ფაქტებს.
საქსტატში სკოლის მოსწავლეებმა დაათვალიერეს ასევე სტატისტიკის მუზეუმი, სადაც განთავსებულია უწყების ასწლოვანი ისტორიის ამსახველი ფოტო მასალა და გამოთვლითი ტექნიკა. მოსწავლეები ასევე გაეცნენ სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის მუშაობის ზოგად პრინციპებსა და უწყების ერთსაუკუნოვან ისტორიას.

The National Statistics Office of Georgia hosted the graduating students of European School.
Mr. Gogita Todradze, Executive Director of the National Statistics Office of Georgia, shared information about portal and completed cognitive quizzes with the students. Our guests especially liked statistical portal on Children and Youth, which is customized for young people between ages 13 -19. This part of the portal represents interesting information about Georgia. Students also get acquainted with some fun statistical facts.
The students visited the statistical museum at Geostat, where the photo materials of the hundred-year history of statistics and computing technic is located. Students also introduced with general principles of the National Statistics Office of Georgia and hundred-year history of the agency.