შემოსავლების სამსახურსა და საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურს შორის თანამშრომლობის შესახებ მემორანდუმი გაფორმდა
თარიღი: 10 ივნისი 2014
10 ივნისს, ხელი მოეწერა თანამშრომლობის მემორანდუმს შემოსავლების სამსახურსა და საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურს (საქსტატი) შორის.
მემორანდუმი განსაზღვრავს მხარეთა უფლება-მოვალეობებს ინფორმაციის მოთხოვნისა და გადაცემის პროცესში და ამ პროცედურას შესაბამისი საკანონმდებლო აქტების საფუძველზე არეგულირებს. კერძოდ, საქსტატი შემოსავლების სამსახურს უზრუნველყოფს შემოსავლების სამსახურის ინტერესების სფეროში შემავალი არსებული სტატისტიკური პროდუქტებით, ხოლო შემოსავლების სამსახური საქსტატს მიაწვდის მისი კომპეტენციის ფარგლებში არსებულ ინფორმაციას. მემორანდუმის მიზანია მხარეთა მიერ ნაკისრი ვალდებულების შესრულების პროცესის ეფექტიანობის უზრუნველყოფა. ასევე, მემორანდუმით გათვალისწინებულია ერთობლივი სამუშაო ჯგუფის შექმნა საჭიროების შესაბამისად.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს შემოსავლების სამსახურის უფროსმა ირაკლი გვარამაძემ და საქსტატის აღმასრულებელმა დირექტორმა მერი დაუშვილმა.

Memorandum of Cooperation was signed between the Revenue Service and the National Statistics Office of Georgia
Date: 10 June 2014
On June 10 the Memorandum of Understanding was signed between the Revenue Service and the National Statistics Office of Georgia.
The memorandum sets out the parties' rights and responsibilities in the process of the information request and transfer and this procedure is regulated by relevant legislative acts. In particular, the Geostat will provide the Revenue Service with all statistical products, which are in the sphere of interest of the Revenue Service, and Revenue Service will provide the Geostat with the information within its competence. The memorandum aims to ensure the effectiveness of the process of fulfillment of the parties' commitments. Also, the memorandum provides for the creation of a joint working group according to needs.
The memorandum was signed by the Head of the Revenue Service Irakli Gvaramadze and the Executive Director of the Geostat Meri Daushvili.