საქართველოს განათლების სამინისტროსა და სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
თარიღი: 11 ივნისი 2014
11 ივნისს, მოსახლეობის საყოველთაო აღწერა 2014-ის ფარგლებში, საქართველოს განათლების მინისტრმა ქალბატონმა თამარ სანიკიძემ და საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელმა დირექტორმა ქალბატონმა მერი დაუშვილმა ტექნიკური უნივერსიტეტის ადმინისტრაციულ კორპუსში ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი. შეხვედრას საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის რექტორი ბატონი არჩილ ფრანგიშვილი და 200-მდე სტუდენტი დაესწრო. მემორანდუმის მიზანია სტუდენტების ინფორმირებულობის ამაღლება 2014 წლის მოსახლეობის საყოველთაო აღწერის მნიშვნელობის შესახებ. შეხვედრაზე ასევე განიხილეს აღწერის პერიოდში ახალგაზრდების შესაძლო დასაქმების საკითხი.

The National Statistical Service and the Ministry of Education Signed a Memorandum on Cooperation
On June 11, in the framework of the 2014 Population Census, the Minister of Education, Tamar Sanikidze and the Executive Director of the National Statistics Service, Meri Daushvili signed a memorandum on mutual cooperation in the administrative building of the Technical University. The meeting was attended by the Rector of the Technical University Archil Frangishvili and up to 200 students. The memorandum aims to raise awareness of the students on the importance of the 2014 population census. There was also discussed the possible employment of young people during the census at the meeting.
By the decision of the Governmental Coordination Commission on the Population Census of Georgia the General Population Census will be held on November 5-19, 2014.